שירות לקוחות רק בווטסאפ בלבד – 0525536731  או במייל – medela@bbk.co.il | משלוח חינם בהזמנה מעל 400 ₪ | אספקה עד 7 ימי עסקים

כתובת לאיסוף עצמי: ב. ב קשרים בע”מ, רח’ אגוז 10, אזור תעשייה פארק תעשיות חבל מודיעין, שוהם. שעות איסוף: ימים א’ – ה’, שעות 11:00-15:00

מאמאדלה
כל מה שכדאי לדעת על הנקה ושאיבה

פטמות פצועות

לפעמים הפטמות הפצועות מכאיבות עד כדי כך שהאימהות מחליטות להפסיק להניק. רגישות מסוימת בפטמות היא אמנם תופעה נפוצה למדי בימים הראשונים להנקה, אך באופן כללי, ההנקה אינה אמורה להכאיב. כאבים או פצעים בפטמות מעידים שמשהו אינו מתנהל כשורה.

ברוב המקרים פצעים בפטמות נגרמים בגלל תנוחה לא מתאימה ותפיסת פטמה לא נכונה או בגלל ניתוק לא נכון של התינוק מהשד. משום כך, בכל פעם שיש לך כאבים או פצעים בפטמות, פני ליועצת ההנקה. כשתצליחו לגלות את המקור לבעיה, תוכלו לפתור אותה.

אם הכאב קיצוני, ייתכן שכדאי לשקול הפסקה זמנית של ההנקה. במשך ההפסקה עלייך לשאוב את החלב כדי למנוע גודש בשדיים וכדי להבטיח את המשך ייצור החלב. יועצת ההנקה שלך תוכל לתת לך מידע על משאבות חלב ועל שאיבה ידנית, ועל שיטות חלופיות להזנת תינוקך בתקופה זו.

כדי לזרז את תהליך ההחלמה תוכלי למרוח לנולין מעובד PureLan על הפטמות. ריפוי הפצע בסביבה לחה נחשב כיום לטיפול המועדף. אל תשתמשי במשחות שצריך לנגב לפני ההנקה. הניגוב רק יחמיר את הגירוי. קונכיות שד יכולות להגן על פטמות פצועות.

לפעמים פטרת היא הגורם לכאבים בפטמות. אם יש חשד לפטרת, פני לרופא שלך לצורך טיפול בך ובתינוקך.

שתף את המאמר:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Print
דילוג לתוכן