שירות לקוחות רק בווטסאפ בלבד – 0525536731  או במייל – medela@bbk.co.il | משלוח חינם בהזמנה מעל 400 ₪ | אספקה עד 7 ימי עסקים

כתובת לאיסוף עצמי: ב. ב קשרים בע”מ, רח’ אגוז 10, אזור תעשייה פארק תעשיות חבל מודיעין, שוהם. שעות איסוף: ימים א’ – ה’, שעות 11:00-15:00

מאמאדלה
כל מה שכדאי לדעת על הנקה ושאיבה

סוגי פטמות שד

לפני לידת התינוק כדאי לברר איזה סוג פטמה יש לך. לנשים שונות יש סוגים שונים של פטמות. יש פטמות קטנות, גדולות או ארוכות במיוחד, פטמות שטוחות ופטמות שקועות.

ברוב המקרים הסוגים השונים אינם דורשים טיפול כלשהו או שהם דורשים טיפול מועט בלבד. הזכירי לעצמך שהתינוקות יונקים מהשד כולו, לא רק מהפטמה. בדרך כלל, אם התינוק יכול למלא את פיו בשד, גם פטמות שטוחות או שקועות לא יפריעו לו. אבל יש כמה סוגים של פטמות שקשה לתינוקות לתפוס, ולפעמים כדאי להקדיש זמן לטיפול בפטמות שטוחות או שקועות ולהקל עליהם.

כך תבדקי אם הפטמות שלך שטוחות או שקועות: דחסי את העטרה פנימה, עד כ-3 ס”מ מאחורי הפטמה. פטמה נורמלית תבלוט כלפי חוץ. פטמה שקועה תתכנס כלפי פנים.

אם הפטמות שלך שטוחות או הפוכות, תוכלי להשתמש במעצבי פטמה – שימי לב: לא במגני פטמה – כדי למשוך אותן כלפי חוץ. את מעצבי הפטמה שמים על השד מתחת לחזייה, וייתכן שתצטרכי חזייה גדולה מהרגיל במידה אחת, כדי שיהיה בה מקום למעצבים. ניתן להשתמש במעצבי פטמה כבר במהלך ההיריון או לאחר הלידה. אם את חוששת שהפטמות שלך שטוחות או שקועות, התייעצי עם יועצת ההנקה שלך.

שתף את המאמר:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Print
דילוג לתוכן