שירות לקוחות בטל: 03-9511811 | משלוח חינם בהזמנה מעל 300 ₪

שירות לקוחות בטל: 03-9511811

מאמאדלה
כל מה שכדאי לדעת על הנקה ושאיבה

המלצות להנקה של ארגון הבריאות העולמי

מדלה תומכת באופן מלא בהמלצת ארגון הבריאות העולמי לגבי משך הנקה.

ארגון הבריאות העולמי ממליץ לאימהות ברחבי העולם להניק באופן בלעדי במהלך ששת החודשים הראשונים של הילד כדי להשיג צמיחה, התפתחות ובריאות מיטביים. לאחר מכן יש לתת להם מזונות משלימים מתאימים ולהמשיך להניק עד גיל שנתיים ומעלה.

ארגוני בריאות בינלאומיים מסכימים כי הנקה מסייעת בבניית מוחם של תינוקות, צמיחתם, משפרת את סיכוייהם בבית הספר ומקטינה את הסיכונים שלהם להתפתחות מצבים כמו סוכרת והשמנה בהמשך החיים. מדלה מכירה בזה לחלוטין .

אלף הימים הראשונים בחיי התינוק שלך – מההתעברות ועד יום הולדתו השני – נותנים לך הזדמנות פז להניח את היסודות לבריאותו העתידית של תינוקך ולרווחתו. מרגע הכניסה להיריון, גופך מתחיל לגדל אדם חדש לחלוטין . תוך חודש הוא מתחיל לפתח מערכת האכלה חדשה מדהימה . לא רק שחלב האם שלך עמוס בחלבונים, מינרלים, ויטמינים ושומן באיזון המדויק שתינוקך זקוק לו, הוא גם מלא באלפי חומרי הגנה, גורמי גדילה ותאים הנלחמים בזיהומים, עוזרים למוח התינוק שלך להתפתח, ומניחים יסודות לבריאותו העתידית – וגם לבריאות שלך. הנקה מעניקה לך הגנה מפני סרטן השד והיא עשויה גם להגן עליך מפני סרטן השחלות וסוכרת סוג 2.

החלב המדהים שלך מתאים לתינוקך, בכל שלב בהתפתחות מיילוד לפעוט, והוא משתנה בהתאם לצרכים היומיומיים שלו. יש  אלפי מרכיבים שונים בחלב האם שלך, שאת רובם הגדול לא ניתן לשכפל באופן מלאכותי.

אורח החיים שלך לא צריך להיות מושלם כדי להניק. למעשה, מחקרים מרחבי העולם מראים שגם כאשר תזונת האימהות לקויה, עדיין יש יתרונות רבים בהנקת התינוקות שלהן בהשוואה להאכלה בפורמולה.

ולא רק זה! הנקה טובה יותר לסביבה בהשוואה לפורמולה, מכיוון שהיא אינה כרוכה בחקלאות אינטנסיבית של בעלי חיים וצריכת מים מוגזמת, ללא פליטות מפעלים או דלקים בעיבוד שלה, ללא דלקים או פליטות מהתחבורה וללא אריזות. בארצות הברית בלבד משתמשים בכל שנה ב 550 מיליון מיכלי פורמולה.

חלב פורמולה בנוסף להנקה אינו מומלץ. השדיים שלך זקוקים לגירוי תכוף באמצעות ההנקה על מנת שתוכלי לספק אספקת חלב טובה עכשיו ובעתיד. אם ברצונך לתת בקבוק, מומלץ לחכות עד שאספקת החלב שלך תהיה מבוססת וההנקה תצליח. האכלה בפורמולה משביעה את התינוקות והם אינם רוצים לינוק בתדירות גבוהה מהשד. זה מצמצם את יכולתו של השד לייצר מספיק חלב. יש להשתמש בחלב פורמולה רק אם הוא נחוץ מבחינה רפואית -דוני בכך עם הגורם המטפל שלך.

שתף את המאמר:
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב print
Print
דילוג לתוכן