שירות לקוחות רק בווטסאפ בלבד – 0525536731  או במייל – medela@bbk.co.il | משלוח חינם בהזמנה מעל 400 ₪ | אספקה עד 7 ימי עסקים

כתובת לאיסוף עצמי: ב. ב קשרים בע”מ, רח’ אגוז 10, אזור תעשייה פארק תעשיות חבל מודיעין, שוהם. שעות איסוף: ימים א’ – ה’, שעות 11:00-15:00

מאמאדלה
כל מה שכדאי לדעת על הנקה ושאיבה

הגיינה וטיפול בפטמות

אינך צריכה לנקות את השד או את הפטמה בשום דרך מיוחדת לפני שאת מניקה את תינוקך או לאחר ההנקה. שטיפה רגילה במים תוך כדי המקלחת או האמבטיה היומית תספיק. הימנעי מכל מה שמייבש את העור או מזיק לו בכל אופן אחר. אל תשתמשי בסבון ובחומרי חיטוי באזור הפטמה והעטרה, כי הם עלולים לייבש את העור ולפגוע בפטמות.

כבר במהלך ההיריון מתחילות בלוטות מונטגומרי, המקיפות את הפטמה, להפריש שמן טבעי הסך את העור ומדכא התפתחות חיידקים. זה בסדר גמור לתת לחומר טבעי זה לעשות את עבודתו.

מותר לשאוב כמה טיפות של חלב לאחר ההנקה, לעסות אותן בעדינות אל תוך העור ולתת להן להתייבש. אם עורך יבש או פגוע במיוחד, את יכולה למרוח על הפטמה והעטרה כמות קטנה של משחה טבעית משומן צמר כבשים מזוקק, הנקראת במדינות מסוימות לנולין (למשל PureLan). הימנעי משימוש בכל סוג של ריפוד פלסטי שאינו נושם ברפידות חזייה ובחזיות.

ההנקה אינה אמורה להכאיב. אם יש לך כאבים או פצעים בפטמה, פני ליועצת ההנקה.

שתף את המאמר:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Print
דילוג לתוכן