שירות לקוחות רק בווטסאפ – 0525536731  או במייל – medela@bbk.co.il | משלוח חינם בהזמנה מעל 400 ₪ | אספקה עד 7 ימי עסקים

כתובת לאיסוף עצמי: ב. ב קשרים בע”מ, רח’ אגוז 10, אזור תעשייה פארק תעשיות חבל מודיעין, שוהם. שעות איסוף: ימים א’ – ה’, שעות 11:00-15:00

שירות לקוחות בטל: 052-5536731

מאמאדלה
כל מה שכדאי לדעת על הנקה ושאיבה

דפוסי הנקה

בדרך כלל רצוי להאכיל את התינוק על פי דרישה ולהתעלם לגמרי מלוחות זמנים להנקה. רוב התינוקות שנולדו בתום הריון מלא יודעים היטב מתי הם צריכים לאכול, במשך כמה זמן ומה הכמויות הדרושות להם. צפוי שהתינוק ירצה לאכול שש עד שמונה פעמים ביממה.
האכילי את תינוקך בכל תדירות שירצה ארוחות ארוכות ככל שירצה, אפילו בלילה. ככל שתינוקך גדל ומתבגר, תדירות הארוחות קטנה.

הנקת אשכול

תינוקות צעירים מאוד או כאלה שנולדו במשקל נמוך, נוטים להנקות אשכול. פירוש הדבר הוא שלפעמים הם יונקים בתדירות גבוהה, ולפעמים בתדירות נמוכה מאוד. בדרך כלל, אפיזודות הנקת האשכול מתרחשות אחר הצהריים או בשעות הערב המוקדמות. הנקת אשכול אינה מעידה על חוסר חלב. היא דפוס הנקה שכיח ביותר בקרב תינוקות צעירים או בעלי משקל לידה נמוך.

קפיצות גדילה

אם תינוקך רוצה פתאום לינוק בתדירות גבוהה, הוא בשלב הנקרא “פרץ גדילה”. תופעה זו שונה מתופעת הנקת האשכול בקרב תינוקות צעירים או בעלי משקל לידה נמוך. צפוי שתראי פרצי גדילה כשהתינוק בערך בן שבועיים, שלושה שבועות, שישה שבועות ושלושה חודשים. אם תמשיכי להניק על פי דרישה יומיים-שלושה, שלב זה יחלוף והאיזון בין ההיצע והביקוש יושב על כנו. 

שתף את המאמר:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Print
דילוג לתוכן