שירות לקוחות רק בווטסאפ בלבד – 0525536731  או במייל – medela@bbk.co.il | משלוח חינם בהזמנה מעל 400 ₪ | אספקה עד 7 ימי עסקים

כתובת לאיסוף עצמי: ב. ב קשרים בע”מ, רח’ אגוז 10, אזור תעשייה פארק תעשיות חבל מודיעין, שוהם. שעות איסוף: ימים א’ – ה’, שעות 11:00-15:00

מאמאדלה
כל מה שכדאי לדעת על הנקה ושאיבה

בעיות רפואיות

לפעמים נתקלים במצבים מיוחדים. לך או לתינוקך עשויים להיות סיבוכים רפואיים; אולי יפרידו אותך מתינוקך ואת תדאגי לו. אבל גם במצב קשה כל כך תוכלי להתחיל או להמשיך להניק או לשאוב חלב. ההנקה והחלב מעניקים לתינוקך תזונה אופטימלית ויתרונות נוספים גם ובעיקר כשהוא צריך טיפולים רפואיים מיוחדים.

בעיות רפואיות אצל התינוק

אם תינוקך נולד עם שסע בשפה או בחך, אם הוא סובל מליקוי נוירולוגי או מבעיות רפואיות אחרות, חלב האם שלך יהיה, כנראה, המזון הטוב ביותר שניתן לתת לו. ורק את יכולה לספק לו את החלב. יש מספר מצומצם מאוד של מקרים נדירים שבהם אסור לתינוק לקבל חלב אם או שהוא אינו יכול להסתפק בו בלבד.

בעיות רפואיות אצל האם

רבים חושבים שאימהות חולות אינן יכולות להניק. זה לא נכון. לרוב אין צורך לגמול את התינוק כשהאם המניקה חולה, ולרוב דווקא קל הרבה יותר להניק.

ההנקה חוסכת זמן ואנרגיה. ברוב המקרים ניתן למצוא תרופות שמותר להשתמש בהן בתקופת ההנקה. אם תחלי, יימצא ברוב המקרים הפתרון שישמור על ההנקה שלך. לפעמים יהיה צורך בהפסקה זמנית, אבל תוכלי להמשיך להניק גם אחרי הפסקה.

במקרים מיוחדים אלה, בקשי עזרה מהצוות הרפואי המטפל בך ומיועצת ההנקה.

שתף את המאמר:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Print
דילוג לתוכן